• info@anaokullari.net
  • 05322369335

BONBON ANAOKULU

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
13 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: no name
  • ADRES: Yavuz Selim Bulvarı, No: 241 Ortahisar / Trabzon
  • TELEFON: 0 (462) 225 0030
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

BonBon Anaokulları, 45 yıllık bir eğitim serüvenin hayata geçtiği kurumlardır.

1995 yılında kurulan BonBon Anaokulu, köklü deneyimlerini 21. yüzyılın yenilikçi anlayışıyla birleştirerek okul öncesi eğitim kalitesini her geçen gün yükseltmektedir.

Zekayı, yeteneği, beceriyi, dil gelişimini, insani değerleri, sanatı, sporu üstün kılmaya yönelik etkin çalışmalarımız bizi farklı kılan en önemli unsurlarımızdır.

Kurucumuz

Kurucumuz Hatice Pınar 1973 yılında öğretmenlik mesleğine atanmıştır.

“İnsanın en büyük zenginliği, iyi yetişmiş çocuklarıdır” felsefesiyle yola çıkan Pınar, yaklaşık yarım asırdır kendini çocukların eğitim ve öğretimine adamıştır.

Hatice Pınar, Türkiye’nin değişik coğrafyalarında, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, özel okullara, köy okullarına kadar pek çok farklı kurumda görev yapmış ve bu sayede ülkemizdeki eğitim sistemine her açıdan bakma fırsatı yakalamış deneyimli bir eğitimcidir.

Hatice Pınar, 20 senedir de okul öncesi eğitim alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Neden BonBon Anaokulu?

BonBon Anaokulu olarak, “her çocuk farklıdır ve çok özeldir” anlayışıyla yola çıkıyoruz.

Her çocuğun kendini ifade etme biçimi, ilgi alanları, becerileri, yetenekleri, kavraması aynı değildir. Her birinin kendine özgü bir yolu ve hayalleri vardır.

Biz bu farklılıkları dikkate alarak eğitim anlayışımızı şekillendiriyoruz ve her çocukla sürekli, açık iletişim kuruyoruz.

İçinde bulunduğumuz çağda bilgiye ulaşmak artık çok hızlı gerçekleşiyor.

Bilgiyi, çocukların ileriki yaşamlarına ışık tutacak yönde geliştirmek ise çok önemli. Bu nedenle gerekli beceri, tutum ve davranışları çocuklara küçük yaştan itibaren kazandırmayı hedefliyoruz.

Çocukların eleştirel düşünmesini, iletişimi kuvvetli bireyler olmalarını, işbirliği yapmalarını ve yaratıcılıklarını kullanmalarını teşvik ediyoruz.

İnsani değerleri benimseyen, özgüveni yüksek, doğaya saygılı, paylaşımcı çocuklar yetiştirmek de önceliklerimiz arasında.

Bu bağlamda drama, fen ve doğa, anadil etkinliği, özel gün ve haftalar kutlamaları, öz bakım becerilerini geliştirme, İngilizce eğitimi, matematik eğitimi gibi çalışmalarımızı özenle gerçekleştiriyoruz.

Aile katılımlarıyla da eğitim ortamının zenginleştirilmesine çalışıyoruz.

Nasıl Bir Yol İzliyoruz?

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi müfredatı programında “ne” yapılacağını ifade eder.

Bu içeriğin “nasıl” yapılacağı ise asıl önem taşıyan noktadır.

BonBon Anaokulu olarak çalışmalarımızda, “Nasıl yapılacak?” sorusunu tüm yönleriyle ele alıyor ve emeğimizi “özenle” ortaya koyuyoruz.

Kendi değerlerimizle şekillendirdiğimiz eğitim anlayışımız, 1970 yılında İtalya’da geliştirilen “Reggio Emilia” ve “Montessori” yaklaşımı ile de ortak paydalar taşıyor.

* Reggio Emilia Yaklaşımı Nedir?

Reggio Emilia Yaklaşımı dokuz temel ilke ile açıklanabilir.

1- Çocuk bir lider olarak algılanır: Çocukların doğuştan yetenekli, kendini yönetebilir, dinlenebilir, üretebilir, güçlü, değerli oldukları ve her çocuğun çevresindekileri araştırarak, inceleyerek merakı ve ilgisi ile kendi öğrenmesini gerçekleştirdiği varsayılır. Çocukların dinlenmesi gereken, bilgiye sahip bireyler olduğu görüşü yaygındır. Reggio Emilia yaklaşımında çocuk; bir ‘kişiliktir’. Çocukların yapamayacaklarına değil, yapabileceklerine yönelim söz konusudur. Çocukların keşifler yapmaları sağlanmaktadır.

2- Çocuk bir işbirlikçi (ortak) olarak algılanır. Çocukların birbirleri, aileleri, öğretmenleri ve toplumdaki diğer bireylerle etkileşim ve işbirliği içinde olması önemlidir.

3- Çocuk bir iletişimci olarak algılanır. Çocukların yaptıkları etkinlikler ile (boyama, resim, dramatik oyun, heykel, gölge oyunları, müzik vb.) entelektüel gelişimleri desteklenir. Çocuğun değişik materyaller kullanarak araştırması, sorgulaması, hayal etmesi ve yapması onun kendisini kendi “farklı doğal dilleri” ile ifade etmesini sağlar.

4- Çevre üçüncü öğretmendir. Çevre çocukların gelişimini desteklemek üzere amaçlı bir biçimde zengin materyallerle düzenlenmeli ve etkileşimi destekler nitelikte olmalıdır. Çünkü çevre kendi başına çocuk için bir öğretmen görevini görür.

05- Öğretmen bir ortak, bir rehberdir. Öğretmenler problem durumları yaratarak, farklı projeler geliştirerek çocuklarla birlikte öğrenme yaşantıları oluştururlar. Aynı zamanda, çocukları yakından gözleyerek, sorular sorarak onların fikirleri, teorileri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışarak öğrenme yaşantıları düzenlerler.

6- Öğretmen aynı zamanda bir araştırmacıdır. Öğretmen kendisini çocuklarla ilgili dokümanları oluşturmada, okuldaki diğer öğretmenler, çalışan personel ve ailelerle etkileşimde bir araştırmacı olarak görür.

7- Belgelendirme bir iletişim aracıdır. Belgelendirme, aileleri çocuklarının gelişimleri hakkında bilgi sahibi yapmak, öğretmenlerin çocuklarını daha iyi tanımalarını sağlamak, çocuklara kendi çalışmalarının değerli olduğunu göstermek gibi pek çok amaçla gerçekleştirilir. Aynı zamanda çocukların öğrenme deneyimleri ile ilgili geniş bir arşivin oluşması da sağlanmış olur.


İlgili Terimler : , , , , ,

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.