• info@anaokullari.net
  • 05322369335

Beyaz Balon Anaokulu

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
24 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Beyaz Balon
  • ADRES: Alsancak Şubesi : 1403 Sok. No: 5 Alsancak / İZMİR
  • TELEFON: 0 (232) 463 0022
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Farklı gelişim alanlarını destekleyen ve öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerinde önemli rol oynayan branş dersleri, öğrencilerimizin içinde bulunduğu yaş grubuna göre çeşitlilik göstermektedir. Eğitim programlarımızdaki konularla paralel olarak içerikleri şekillendirilen branşlar, alanında uzman eğitimciler tarafından verilmektedir.

YABANCI DİL DERSLERİ: Çocuklarımızın ana dillerinden farklı diller olduğunun farkına varmalarını ve yabancı dilleri öğrenirken sevmelerini önemsiyoruz. Uzman eğitimciler tarafından oyun ile sevdirilen İngilizce ve Almanca yabancı dillerinde öğrencinin ünitelere uygun temaları anlama, konuşam ve telaffuz becerileri gelişmektedir.

FELSEFE KULÜBÜ: Minik Filozoflar her ay farklı bir tema ve alt başlıkları hakkında düşünüyor. *Bu kulüp çalışmamız 6 yaş grubu öğrencilerimiz içindir.

MİNİK AHÇILAR KULÜBÜ: Çocuklarımıza matematik (1 bardak, 2 kaşık vb. ölçülerle sayıları), kimya (çırpılan yumurtanın, unun, şekerin değişimini gözleyerek) öğretirken bir ürün meydana getirmenin zevkini yaşıyor. *Bu kulüp çalışmamız tüm öğrencilerimiz içindir.

SERAMİK KULÜBÜ: Öğrencilerimiz haftanın bir günü küçük kas gelişimleri için kil ve çamur ile seramik çalışmaları yapacaklar ve fırınlanan eserlerini sizlerle paylaşacaklar.
*Bu kulüp çalışmamız 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimiz içindir.

MÜZİK DERSLERİ: Dünyanın evrensel dili olan müzik, çocuklarımız için hem eğlenceli hem de öğretici bir çalışmadır. Okulumuzda her yaş grubunda her gün müzikle iç içeyiz. Ayrıca haftanın bir günü müzik öğretmeni ile haftanın şarkısını öğrenerek, konularımızı da pekiştiriyoruz.

ORFF ÇALGILARI KULÜBÜ: Çocuklarımızın ritm ile karşılaştıkları derstir. Matematiğin ve zeka gelişiminin ritm ile bağlantılı olduğu ispatlanmıştır. Okulumuzda orf çalgılarıyla her yaş grubu öğrencimiz tanışır.

MİNİK EINSTEIN KULÜBÜ: Çocuklarımızın küçük yaşlardan başlayarak bilimsel deneylerle tanışmalarını hedefler. Sloganımız “Deniyorum, Geziyorum, İnceliyorum, Yaşayarak Öğreniyorum”

Her ay konularımızı destekler nitelikte farklı deneyler yapıp gözlemliyoruz.

JİMNASTİK KULÜBÜ: Tüm yaş gruplarının katılacağı etkinliğimizde çocuklarımız Beden Eğitimi öğretmenimiz eşliğinde büyük kas gelişimlerini, beden koordinasyonlarını ve ritim duygularını geliştirecek çalışmalar yapacaklar.

SATRANÇ: Zihni ve hayal kurma gücünü geliştiren en önemli spor olan satranç dersleri ile öğrencilerimiz eğlenirken kapsamlı düşünmeyi öğrenir.

MATEMATİK KULÜBÜ: “GEMS METHODU UYGULAMALARI” ve çeşitli oyunları kapsar.
“Bu kulübümüz tüm yaş grupları içindir.”

DRAMA VE TİYATRO KULÜBÜ: 4-5-6 yaş gruplarına tiyatro öğretmenlerimiz tarafından her hafta, konumuza bağlı olarak, çocuklarımızın da doğaçlama şeklinde katıldıkları, eğitici şovlar sunulur. Dramatizasyon derslerinde ise çocuklarımız kendini ifade etme ve anadillerini geliştirme çalışmaları yaparlar.

KİTAP KULÜBÜ: Her Perşembe Beyaz Balon Anaokulları’ nın kitap günüdür. Kitap günü çocuğumuza kitap sevgisini aşılamakta ve kendini ifade edebilme yeteneğini geliştirmektedir. Bir gün önceden çocuğunuzla birlikte okuduğunuz bir kitabı, arkadaşlarıyla paylaşması için, Perşembe günleri okula göndermenizi rica ederiz.

YÜZME KULÜBÜ: Yaz Okulu’ muz içerisinde yer alan Yüzme dersleri, yaş gruplarını ve seviyelere göre ayrılarak, her gün uzman yüzme antrenörleri eşliğinde verilir.

Ayrıca okullarımızda; talep halinde

-Bale

-Folklör

-Modern Dans kursları düzenlenmektedir.


İlgili Terimler : ,

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.